De ErgoAcademie organiseert in samenwerking met ‘Barbara Aegler en Chantal Phillips’ van praktijk voor handrevalidatie en ergotherapie GmbH in Zürich, Zwitserland een cursusdag ‘SOS- Ergotherapie bij werkgerelateerde klachten van de bovenste extremiteit ’ bij Ergotherapie Nederland in Utrecht. Sinds 2016 werkt Barbara Aegler, samen met een andere praktijk en een groep externen aan SOS-project. Chantal Phillips is bezig met haar Europese Master Ergotherapie, in haar master thesis doet ze onderzoek op de Mini Activity Approach met cliënten met WRUED (Work Related Upper Extremity Disorders. Waardoor Chantal ons op hoogte zal brengen van de laatste inzichten in haar onderzoeken.
Als ergotherapeut kom je vaak in aanraking met mensen met klachten van de bovenste extremiteit als gevolg van werkgerelateerde belasting. Er zijn tot nu toe geen richtlijnen bekend voor de behandeling van deze klachten. Er zijn diverse termen in omloop om deze klachten te benoemen: Complaints of Arm, Neck and Shoulder (CANS), Repetitive Strain Injury (RSI), Cumulated Trauma Disorders (CTD), occupational overuse syndrome of occupational musculo skeletal disorders. In alle definities speelt werk een centrale rol in het ontstaan en het in stand houden van de problemen. Deze werk gerelateerde klachten zijn vaak complex, meerdere publicaties geven aan dat, naast de lichamelijk factoren, ook de psychosociale factoren op het werk of privé een rol spelen.
Deze cursus presenteert het SOS concept. SOS staat voor ‘Selbstwirksam Ohne Stress’ (selfefficacy zonder stress). Een ergotherapeutisch concept dat ontwikkeld is in Zwitserland. Het concept kent een onderzoeksfase, twee behandelfases en een module over werkplekaanpassingen. Het helpt ergotherapeuten om ergotherapie wetenschap en functionele handtherapie samen te brengen.
Deze aanpak staat voor een gestructureerde ergotherapie aanpak bij cliënten met werk-gerelateerde klachten. Deze werkwijze richt zich niet alleen op de pijnklachten en mechanische lichamelijk problemen, maar ook op de psychosociale aspecten, werk-gerelateerde problemen en op het verbeteren van de eigen capaciteit van cliënten. Hierdoor krijgen cliënten balans in hun leefstijl, zodat zij pijnvrij kunnen werken.
HBO geschoolde ergotherapeuten die interesse hebben voor en/of werken met cliënten met klachten van de bovenste extremiteit als gevolg van werkgerelateerde belasting.
Programma1 dag van 9:30 - 17:00 uur (Inloop 9:00 uur)
Praktisch
|
HBO werk- en denkniveau. Verwachtte studiebelasting 7
Er verschenen twee Duitstalige publicaties over het SOS-concept.
| Barbara Aegler
Barbara Aegler, MSc is ergotherapeut en handtherapeut. In 2004 behaalde zij haar mastertitel bij de European Master of Science in Occupational Therapy. Momenteel is zij eigenaar van een praktijk voor handrevalidatie en ergotherapie GmbH in Zürich en extern docent aan de Züricher Hochschule für angewandte Wissenschaften (ZHAW). Barbara Aegler komt speciaal voor de ErgoAcademie naar Nederland. Haar expertise ligt op handtherapie en werkgerelateerde klachten en veerkracht door mini-activiteiten. Sinds 2016 werkt zij, samen met een andere praktijk en een groep externen aan SOS-project. |
| Chantal Phillips
Chantal is a Swiss and British occupational therapist who lives and works in Zurich, Switzerland. She is currently working on her Master's thesis for the European master of occupational therapy. Her thesis is on the mini-activity approach and how it it may be developed in future. In her free time she enjoys running and doing different creative activities. |
Barbara Aegler, MSc is ergotherapeut en handtherapeut. In 2004 behaalde zij haar mastertitel bij de European Master of Science in Occupational Therapy. Momenteel is zij eigenaar van een praktijk voor handrevalidatie en ergotherapie GmbH in Zürich en extern docent aan de Züricher Hochschule für angewandte Wissenschaften (ZHAW).
Barbara Aegler komt speciaal voor de ErgoAcademie in mei van dit jaar naar Nederland. Haar expertise ligt op handtherapie en werkgerelateerde klachten en veerkracht door mini-activiteiten.
Zij verzorgt twee losse cursusdagen. Eén over werkgerelateerde klachten van de bovenste extremiteit, ook wel bekend als RSI of CANS. En één over de mini-activiteiten, bij deze cursus krijg je de mini-activiteiten set mee tijdens de cursusdag.
Sinds 2016 werkt zij, samen met een andere praktijk en een groep externen aan SOS-project.
Chantal Phillips
Chantal is a Swiss and British occupational therapist who lives and works in Zurich, Switzerland. She is currently working on her Master's thesis for the European master of occupational therapy. Her thesis is on the mini-activity approach and how it it may be developed in future. In her free time she enjoys running and doing different creative activities. |
Contact
Ergotherapie Nederland
Orteliuslaan 750
3528 BB Utrecht
E-mail
en@ergotherapie.nl
Telefoonnummer
030 2628356
Telefonische bereikbaarheid
Maandag tot en met vrijdag,
tussen 8.30 en 17.00 uur.
Ergotherapie Nederland
Scholing
Contact
Ergotherapie Nederland
E-mail
|